top5.jpg
english version 
 
 

Untitled Document

back

Dekoracja i ochrona drewna


ochronno-dekoracyjny środek do drewna

Przeznaczenie:
Nadaje drewnu odpowiednią barwę, zachowując równocześnie jego rysunek. Hydrofobizuje drewno (zabezpiecza powierzchnię przed nadmiernym wchłanianiem wilgoci), umożliwia drewnu oddychanie i wyprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. Chroni przed grzybami i larwami owadów szkodnikami technicznymi.

Sposób stosowania:
Przed zastosowaniem oraz w trakcie malowania impregnat starannie mieszać w celu zapewnienia jednorodnej konsystencji oraz barwy. Preparat nanosić pędzlem lub tamponem na surową, oczyszczoną i gładką powierzchnię drewna powietrzno-suchego. Po odparowaniu rozpuszczalników (kilka do kilkunastu minut) zaleca się starannie przetrzeć pomalowaną powierzchnię suchym pędzlem, aby rozetrzeć pigmenty wzdłuż słojów drewna i zapewnić uzyskanie optymalnego efektu dekoracyjnego. Altaxin zaleca się nanosić minimum dwukrotnie, zawsze w odstępach umożliwiających wyschnięcie poprzedniej warstwy. Do mycia narzędzi użytych do malowania stosować rozcieńczalnik firmy Altax lub inny do wyrobów ftalowych. Po zastosowaniu preparatu wewnątrz, pomieszczenia należy intensywnie wietrzyć, aż do zaniku zapachu.

Czas wysychania:
Preparat schnie ok. 24 h w temperaturze ok. 20°C.

Uwagi:

 1. nie stosować do malowania gatunków nie poddających się impregnacji np. dębu oraz do drewna egzotycznego,
 2. do malowania na zewnątrz stosować wersje barwne impregnatu,
 3. ostateczny efekt wymalowania uzależniony jest od jakości i gatunku drewna, sposobu jego obróbki oraz liczby naniesionych warstw preparatu,
 4. poszczególne odmiany kolorystyczne Altaxinu można ze sobą mieszać. Rozjaśnienie koloru można uzyskać poprzez dodanie Altaxinu bezbarwnego, przyciemnienie poprzez dodanie Altaxinu heban. Uzyskane w ten sposób odcienie będą różne od odcieni ze standardowej palety kolorów Altaxinu, a intensywność zmiany koloru zależeć będzie od przyjętych proporcji.

Wydajność:
1 litr impregnatu wystarcza do zabezpieczenia od 8 do 12 m2 powierzchni drewna przy jednokrotnym malowaniu.
2,5l wystarcza na 20 - 30 m2
5l wystarcza na 40 - 60 m2
10l wystarcza na 80 - 120 m2

Przechowywanie:
W szczelnie zamkniętym opakowaniu bez dostępu powietrza do preparatu. Zawartość częściowo zużytego opakowania należy przelać do mniejszego pojemnika i szczelnie zamknąć. Żelowanie impregnatu w nieszczelnym opakowaniu jest naturalne i nieodwracalne.

Gwarancja:
Gwarantujemy pełne walory użytkowe preparatu w oryginalnie zamkniętym opakowaniu w okresie 4 lat od daty produkcji. Data przydatności podana jest na wieczku.

Gwarancja ochrony:
Gwarantujemy 5 lat trwałości zabezpieczenia drewna na zewnątrz za pomocą wersji barwnych. Warunki gwarancji: wymalowanie wykonane na prawidłowo przygotowanym tj. zdrowym, czystym i powietrzno-suchym drewnie z wyłączeniem gatunków twardych i nie poddających się impregnacji (dąb, akacja, gatunki tropikalne); Malowanie za pomocą pędzla lub tamponu w ilości minimum 200 ml preparatu na 1 m2, zgodnie z zasadami podanymi na opakowaniu. Dokument zakupu.

Cennik AltaxinQ (ceny brutto)

1L

17,80 zł

2,5L

43,90 zł

5L

80,50 zł

10L

153,70


altaxin Q woskowy
szlachetna lakierobejca do drewna

Preparat zawiera naturalny wosk pszczeli, jest oparty na nano technologiach

Przeznaczenie:

służy do ochrony i dekoracji drewna użytkowanego na zewnątrz budynków oraz pod dachem – w miejscach narażonych na biokorozję.

Wyjątkowe efekty estetyczne zapewniają nowoczesne transparentne pigmenty, kompozycja żywic najwyższej jakości oraz naturalne woski pszczele. Preparat skutecznie chroni drewno przed niszczącym działaniem grzybów powodujących siniznę. Dzięki nowoczesnej nano technologii skutecznie zabezpiecza przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych w postaci promieniowania słonecznego (UV) oraz opadów atmosferycznych. ALTAXIN Q WOSKOWY może być nanoszony na drewno surowe i ostatecznie obrobione, ale także na inne nieuszkodzone powierzchnie pokryte wcześniej impregnatami lub lakierobejcami (w tym wypadku jakość wymalowania ALTAXINEM Q WOSKOWYM w dużym stopniu zależeć będzie od wcześniejszego wykończenia powierzchni drewna). ALTAXINU Q WOSKOWEGO niemożna stosować na drewno pokryte uprzednio lakierem lub farbą.

Sposób stosowania:

 1. preparat nanosić za pomocą pędzla lub tamponu na powierzchnię drewna powietrzno-suchego, ostatecznie obrobionego (najlepszy efekt dekoracyjny uzyskuje się w przypadku drewna szlifowanego).
 2. drewno oczyścić z kurzu, pyłu, tłuszczu i innych zanieczyszczeń,
 3. ALTAXIN Q WOSKOWY przed użyciem starannie wymieszać, ale nie rozcieńczać,
 4. drewno malować wzdłuż słojów, zwracając uwagę na to aby nanosić jak najcieńszą warstwę preparatu (zanurzać w wyrobie sam koniec pędzla),
 5. podczas malowania starać się rozciągnąć i rozetrzeć ALTAXIN Q WOSKOWY na jak największej powierzchni – czynność ta uwydatni rysunek słojów drewna,
 6. nakładanie grubej warstwy preparatu jest niewskazane, gdyż spowoduje zanik rysunku słojów i znacznie wydłuży czas wysychania na drewnie,
 7. w celu poprawy wyglądu malowanej powierzchni polecamy drewno przeszlifować pomiędzy malowaniami drobnoziarnistym papierem ściernym lub włókniną,
 8. nakładać minimum 2 warstwy preparatu,
 9. kolejną warstwę ALTAXINU Q WOSKOWEGO nanosić po ok. 12 godzinach od naniesienia warstwy poprzedniej,
 10. w przypadku zabezpieczenia drewna twardego stosować nanoszenie tylko poprzez silne wcieranie tamponem,
 11. narzędzia używane do malowania czyścić benzyną lakową.

Czas wysychania:

Preparat schnie ok. 12 godzin w temperaturze ok. 20'C

Uwaga:

Zabezpieczenie drewna ALTAXINEM Q WOSKOWYM nie wyklucza w przyszłości nanoszenia na drewno preparatów: ALTAXIN lub LAKIEROBEJCA ALTAXIN, pod warunkiem uprzedniego silnego zmatowienia powierzchni pokrytych ALTAXINEM Q WOSKOWYM. Matowienie należy wykonać ze względu na konieczność zwiększenia przyczepności powierzchni drewna, zabezpieczanej z użyciem naturalnych wosków pszczelich.

Wydajność:

ok. 20 m2 z 1 litra przy 1 warstwie

Przechowywanie:

W szczelnie zamkniętym opakowaniu bez dostępu powietrza do preparatu. Zawartość częściowo zużytego opakowania należy przelać do mniejszego pojemnika i szczelnie zamknąć. Żelowanie impregnatu w nieszczelnym opakowaniu jest naturalne i nieodwracalne.

Atesty:

POZWOLENIE NR: 3029/06

Objętość opakowań:

800 ml; 2,5 l

Wydajność:
0,8 l. – 16 m 2
2,5 l. – 50 m 2

Cennik AltaxinQ Woskowy (ceny brutto)

0,8L 29,10 zł
2,5L 82,96 zł

Asortyment dostępny na składzie w Batowicach, tel. 012 285 94 07

Nowości

unimata

Zastosowanie:
Izolacja cieplna i akustyczna:
• dachów skośnych pomiędzy krokwiami,

• poddaszy użytkowych i nieużytkowych,

• stropodachów dwudzielnych,

• podłóg i stropów pomiędzy legarami,

• drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych
SÓL DROGOWA
Znajduje zastosowanie w:
• domach jednorodzinnych,

• budynkach wielorodzinnych,

• budynkach użyteczności

publicznej,

• obiektach przemysłowych.Na zamówienie możemy przygotować mieszankę soli i piasku.
PIASEK PŁUKANY
piasek płukany
Produkt uzyskiwany w procesie przesiania na mokro pospółki wydobywanej ze złoża Waryś.
Posiada, jako materiał, stwierdzone badaniami laboratoryjnymi właściwości do produkcji betonów konstrukcyjnych i mas bitumicznych.
Znakomity jako podsypka do układania nawierzchni i obsypywania ciągów instalacji wodnych, kanalizacyjnych i elektrycznych.ŻWIR 8-16mm
Żwir
Uzyskiwany w procesie przekruszenia i przesiania na mokro granitowo- piaskowcowych otoczaków, odseparowanych z pospółki wydobywanej ze złoża Waryś.
Żwir przekruszony frakcji 8-16 posiada pełne badania pod względem przydatnoćci do produkcji betonów cementowych i mas bitumicznych dla potrzeb budownictwa i drogownictwa.PORTA DRZWI to:
• Drzwi wewnątrzlokalowe,

• Drzwi wejściowe wewnętrzne i zewnętrzne,

• Drzwi techniczne,

• Ościeżnice.
 
  Strona główna | Oferta | Cennik | Kontakt | O firmie | Nowości | Linki | Copyright © 2007 Gambud S. A. | English version  
  Gambud S.A., ul. Kamienna 10, 31-403 Kraków
Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000054525
REGON 351118439, EKD 5153, NIP 677-11-78-070, Kapitał akcyjny: 2 870 500,00 zł

gambud.pl Darmowe pozycjonowanie